• نام تیم فوتبال زاگرس یاسوج به طور رسمی تغییر پیدا کرد

  نام تیم فوتبال زاگرس یاسوج به طور رسمی تغییر پیدا کرد

  به گزارش فرتاک ورزشی، تیم فوتبال زاگرس یاسوج که فصل گذشته در رقابت‌های لیگ دو شرایط سختی مالی را داشت، اما تا روزهای آخر شانس صعود به مرحله نهایی لیگ دو را داشت اما موفق به این مهم نشد. یاسوجی‌ها که از مشکلات مالی شدیدی رنج می‌بردند و از هیچ نهادی حمایت نمی‌شدند، با تغییر […]

 • YasujFC.ir

  قضاوت دیدار حساس استقلال-سایپا در لیگ برتر فوتبال توسط داور کهگیلویه و بویراحمدی

  رئیس هیأت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد گفت: داور کهگیلویه و بویراحمدی دیدار حساس تیم‌های استقلال و سایپا در لیگ برتر فوتبال کشور را قضاوت می‌کند. به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید پرویز موسوی عصر امروز در نشست کمیته داوران هیأت فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از خدمات داوران این استان در سطح […]

 • اعلام رای دیدار قشقایی شیراز و زاگرس یاسوج

  اعلام رای دیدار قشقایی شیراز و زاگرس یاسوج

  کمیته انضباطی رای خود را درباره دیدار تیم های قشقایی شیراز و زاگرس یاسوج صادر کرد. به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار دو تیم قشقایی شیراز و زاگرس یاسوج از سری رقابتهای لیگ دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور برگزار و از سوی حسین حجازی پور، بازیکن تیم زاگرس یاسوج تخلفاتی مبنی بر پرتاب سنگ […]

 • YasujFC.ir

  قشقایی ۰-۳ زاگرس یاسوج / رای سنگین کمیته انضباتطی برای خاطیان

  YasujFC: نتیجه دیدار دو تیم قشقایی شیراز و زاگرس یاسوج از سری رقابت‌های لیگ دسته دوم که به دلیل اتفاقات پیش آمده نیمه تمام مانده بود، با حکم کمیته انضباطی ۳ بر ۰ به سود زاگرس یاسوج اعلام شد. همچنین بر اساس حکم این کمیته، حسین حجازی‌پور و محمدرضا موسوی از تیم زاگرس ۴ جلسه […]

 • YasujFC.ir

  اظهارات جدید سرمربی زاگرس یاسوج از درگیری قشقایی ها / رأی کمیته انضباطی عادلانه باشد

  سرمربی زاگرس یاسوج با بیان اینکه که اگر این موضوعات از پیش افتاده در بازیهای فوتبال ادامه دار باشد برای همیشه فوتبال را کنار خواهیم گذاشت، بیان کرد: فدارسیون فوتبال و کمیته انضباطی باید به مسئله مهم درگیری بازیکنان قشقایی با تیم زاگرس یاسوج رسیدگی کامل کند و نباید حقی از بازیکنان ما سلب شود. […]

 • محرومیت تماشاگران زاگرس یاسوج و قشقایی تا اطلاع ثانوی

  محرومیت تماشاگران زاگرس یاسوج و قشقایی تا اطلاع ثانوی

  کمیته انضباطی راس دستور موقت خود را در خصوص دیدار دو تیم زاگرس یا سوج و قشقایی شیراز صادر کرد. به گزارش کاپ، دیدار دو تیم زاگرس یا سوج و قشقایی شیراز در حالی برگزار شد که از سوی حسین حجازی پور، بازیکن و مجدور عسگری، مسئول تدارکات و محمدرضا موسوی از تیم زاگرس یاسوج […]

بازی بعد

زاگرس یاسوج
-
بازی قبل

هفته بیست و ششم لیگ دسته دو - سه شنبه 10 اسفند
سپهر نقش جهان اصفهان
1-0
زاگرس یاسوج
سپهر نقش جهان اصفهان زاگرس یاسوج
11111
محو کامل تیم فوتبال شهرداری یاسوج در میان سکوت و بی‌تفاوتی مسئولان
ssss

تیم فوتبال شهرداری یاسوج در حالی از صفحه فوتبال کشور به تدریج محو شد که مسئولان استانی اعم از فرهنگی و غیر فرهنگی آرام و بی‌تفاوت از کنار آن گذشتند.
به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، دیگر از تیم فوتبال شهرداری یاسوج گفتن و نوشتن موضوعی قدیمی شده باشد اما برای جوانان این دیار تیم فوتبال شهرداری و خاطره‌های شیرینی که با آن داشتند هرگز رنگ کهنگی و فراموشی به خود نمی‌گیرد.
تنها به این دلیل که در تاریخ ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد این تیم شهرداری بود که برای نخستین بار نام استان کهگیلویه و بویراحمد را در عرصه ورزش بر سر زبان‌ها انداخت هر چند که در گذشته هم افتخاراتی در همین فوتبال و چه در رشته‌های ورزشی دیگر نصیب استان شده بود.
تیم فوتبال شهرداری یاسوج پرچمدار نهضتی در ورزش استان شد که نام کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج را در کشور بر سر زبان‌ها انداخت و تا سال‌های دیگر نام تیم شهرداری یاسوج برای نسل کنونی هواداران فوتبال کشور زنده است.
تیم شهرداری یاسوج تاریخچه‌ای دارد که پرداختن به آن ممکن است در ذهن افراد باز هم تداعی کننده سیاست و سیاسی‌کاری باشد اما هر خدمتی که به این استان شود خواه از سوی اصولگرا و خواه اصلاح‌طلب و خواه مربوط به هر و زبان و نژاد و تیره و طایفه‌ای که باشد، پسندیده است.

جدال کاپیتان‌های شهرداری یاسوج و استقلال تهران در روزهای شیرین و رؤیایی

 

طرح موضوع به این دلیل است که در استان کهگیلویه و بویراحمد به قول سید موسی خادمی استاندار فعلی سیاست بر همه چیز سایه افکنده و هر پیروزی و شکست و توفیق و ناکامی را به سیاست و سیاسیون ربط می‌دهند.
ناسپاسی است که از فرد و افرادی که تیم شهرداری یاسوج را به فوتبال کشور معرفی کردند و در موفقیت‌های آن از خود تلاش به خرج دادند تشکر نکرد، افرادی همچون محمد بهرامی شهردار اسبق یاسوج، سید پرویز موسوی رئیس هیئت فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد، لرکی پدر فوتبال استان، قباد نگین‌تاجی شهردار سابق و البته جمشید غدیری سرمربی پر تلاش و بی‌ریای این تیم که همه ناملایمات را به جان خرید و برای فوتبال یاسوج و استان تلاش کرد و سایر پیشکسوتانی که نام بردن از آن‌ها در این مجال و مقال مقدور نیست.
اما چرا تیم شهرداری یاسوج که نام دنا بر خود گرفت از فوتبال کشور محو شد، نقطه آغازین و پایانی دارد که برخی نقطه آغاز و پایان را یا نمی‌دانند و یا فراموش کرده‌اند که چه بلایی بر سر این تیم رفت که اکنون دیگر وجود خارجی در فوتبال کشور نداشته باشد.
نقطه آغاز افول و حذف نام این تیم به روزهایی برمی‌گردد که تا پشت دروازه‌های لیگ برتر فوتبال کشور پیش رفت و به ناگاه تندبادی وزیدن گرفت و تیم شهرداری را از ادامه موفقیت‌ها باز داشت.
دست‌های پشت پرده‌ای که از لیگ برتری شدن تیم شهرداری واهمه داشتند و اجازه ندادند که تیم در بهترین شرایط آرمانی خود به سمت موفقیت قدم بردارد.
شورا و شهرداری یاسوج در تحلیل هر فرد صاحب نظری در فوتبال این استان در رأس این ناکامی‌ها قرار داشتند و خواسته و ناخواسته جلوی موفقیت تیم شهرداری را سد کردند.
ساز مخالف کوبیدن اعضا در دوره گذشته و کنونی یکی از دلایل اصلی ناکامی تمیم و افولی بود که امروز به محو کامل منجر شده است.
شاید اشتباه اصلی را خیل عظیم جوانانی کردند که خود عاشق ورزش بودند اما ناخواسته نمی‌دانستند افرادی را برای مناصب برمی‌گزینند که اصولا اعتقادی به ورزش ندارند و حداقل آن را وسیله تبلیغی مناسبی برای معرفی شهر یاسوج به حساب نمی‌آورند.
امروز این رویکرد در استان کهگیلویه و بویراحمد نه تنها به ورزش لطمه زده بلکه عدم توجه به سایر بخش‌ها و حوزه‌های دیگر از جمله سرمایه‌گذاری هم موجب خسران استان شده و تا هنگامی که افراد خود را رها کنند و مردم را ببینند همین دور غلط و اشتباه پای بر جا خواهد بود.
تیم شهرداری یاسوج در پروسه‌ای حساب شده ابتدا سرعت آن در اوج موفقیت و اقتدار گرفته شد و سپس در شیبی ملایم و با اهداف از پیش تعیین شده تیم در سراشیبی افول قرار گرفت و کم‌کم با از دست دادن رتبه‌ها و جایگاه‌هایی که روزگاری برای رسیدن به آن تلاش شد و هزینه‌های زیادی صورت گرفته بود این تیم سر از لیگ دسته دوم فوتبال کشور درآورد.

روزهایی که پیشکسوتان فوتبال یاسوج برای احیای دوباره تیم به وعده توخالی مسئولان اعتماد کردند

پس از این بود که عزمی در مسئولان استانی ایجاد شد و به اندیشه فرو رفتند که این سقوط ممکن است به بی‌اعتمادی جوانان به مسئولان منجر شود که آن‌ها را به پای میز مذاکره کشاند اما همان‌ تفکری که دکترین طرح حذف تدریجی شهرداری را در شیب ملایم طراحی کرده بود اجازه این کار را نداد.

توافق‌های صوری و امضاهای بدون پشتوانه و حرف‌های دو پهلو و در ادامه قول و قرارهای تو خالی و وعده وعید‌های برنامه‌ریزی شده منجر به این شد که نه تنها تیم شهرداری از دسته دوم فوتبال کشور حذف شود بلکه آبروی برخی افراد که با اعتماد به قول و قرار مسئولان استانی دوباره برای احیای تیم وارد گود شده بودند بر باد رود.
پیشکسوتان و فوتبال‌دوستان و هواداران فوتبال یاسوج حرف‌های زیادی برای گفتن و انعکاس آن از سوی رسانه‌ها دارند که اگر این اظهارات مستند در آینده از سوی رسانه‌ها انعکاس یابد بسیاری از افراد دخیل در طراحی این پروسه برنامه‌ریزی شده حذف تدریجی تیم شهرداری یاسوج را معرفی خواهد کرد.
اما در این وجیزه به دنبال بیان حقیقتی بودیم که طراحان ایده غلط در ضمیر خود احساس نکنند در استان نیت و قصد آن‌ها برای دیگران رو نشده است.

هواداران شهرداری یاسوج در اینستاگرام ما را در اینستاگرام دنبال کنید


پاسخ دهید


مطالب مشابه: